Юридическая Компания

Взяття на облік кандидатів в усиновлювачі не тільки офлайн, а й онлайн на порталі Дія

Опубликовано 12 Сен 2022 в Новости | Нет комментариев

Відтепер можливо подати заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі не тільки офлайн, а й онлайн на порталі Дія. Онлайн-послуга “Усиновлення: реєстрація кандидатом” на порталі надає можливість у будь-який час доби подати заяву та зручно завантажити всі необхідні документи.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

«Зараз ми працюємо над цифровізацією сфери усиновлення в Україні. Перший етап — заявку на консультацію щодо усиновлення в Дії — ми успішно пройшли. Тепер робимо наступний крок — запускаємо на порталі Дія подачу заявок для кандидатів в усиновлювачі. Раніше ця послуга була доступною тільки офлайн. Українці, які хочуть усиновити дитину, повинні були збирати багато паперових документів та стояти в чергах. В Дії цю послугу можна буде отримати просто та зручно, без зайвої бюрократії», – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Щоб подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі:

1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія.

2. Оберіть послугу у списку, а саме “Усиновлення: реєстрація кандидатом”.

3. Заповніть базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дітей, яких хотіли би усиновити: стать, вік тощо.

4. Дочекайтеся отримання даних з реєстрів – до 15 хвилин.

5. Продовжіть заповнювати заяву – завантажте потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними.

6. Підпишіть заяву електронним підписом та надішліть її на опрацювання.

Послуга є безкоштовною. Подання заявки займає не більше 30 хвилин. Після опрацювання заявки служба у справах дітей перевірить житлові умови заявника та, якщо усе відповідає вимогам до усиновителя, направить на навчання і подальшу реєстрацію кандидата в усиновлювачі.