Юридическая Компания

Як діяти, якщо у вас викрали, ви загубили чи пошкодили свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Опубликовано 14 Сен 2020 в Новости | Нет комментариев

Міністерство юстиції України пояснило, як діяти, якщо у вас викрали, ви загубили чи пошкодили свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Для того, аби його відновити, необхідно звернутися із відповідною заявою до будь-якого відділу ДРАЦС України. Якщо ж ви перебуваєте за кордоном — звертатися варто до дипломатичного представництва чи консульської установи України.

При зверненні необхідно пред’явити оригінал паспорта чи паспортного документа.

Якщо вам необхідно поновити свідоцтво про народження, то, окрім вас, за документом можуть звернутися ваші батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники, представник закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, органу опіки та піклування або представник за довіреністю. Свідоцтво про народження повторно видається батькам і усиновителям дитини незалежно від її віку.

Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя та близьким родичам померлого на підставі їхньої заяви та представникові органу опіки і піклування у разі виконання ним повноважень із опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Повторне свідоцтво видається відділами реєстрації актів цивільного стану при особистому зверненні того самого дня за пред’явленням особою паспорта або паспортного документа, а на письмові запити громадян про видачу повторних свідоцтв відповідь надсилається протягом 15 днів.

Для повторного отримання свідоцтва необхідно сплатити державне мито у сумі 0,51 грн.