Юридическая Компания

Як оформити пенсію за кордоном: роз’яснення Мінсоцполітики

Опубликовано 14 Мар 2023 в Новости | Нет комментариев

Українці, які через війну або з інших причин виїхали за кордон та набули там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики України.

Для цього потрібно зайти на вебпортал та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитись з інформацією, яка з’явиться на екрані, і потім перейти за посиланням «Вхід». Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). 

Якщо ви його не маєте – отримати КЕП можна безоплатно онлайн, виконавши декілька нескладних кроків (описаних у відеоінструкції).

Після входу потрібно виконати такі кроки:

  • у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» виберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Дайте згоду на дистанційне інформування, вибравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання вашої заяви. Натисніть «Продовжити» та виберіть вид пенсії, наприклад «Пенсія за віком»;
  • дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставте позначку);
  • прикріпіть скан-копії необхідних документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій документів за наведеним перед формуванням заяви переліком.

Після цих етапів на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби форму заяви можна відредагувати. Для завершення всіх операцій заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

У міністерстві зазначили, що за результатами опрацювання заяви можна отримати інформацію про стан обробки та відповідне рішення.