Юридическая Компания

З 1 липня встановлюються нові вимоги до перевірки фінансових рахунків

Опубликовано 15 мая 2023 в Новости | Нет комментариев

28 квітня 2023 року набрав чинності Закон № 2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки».

З 1 липня 2023 року Закон 2970-ІХ вимагає від підзвітних фінансових установ України застосовувати заходи належної перевірки до фінансових рахунків для встановлення того, чи є рахунки підзвітними, роз’яснюють фахівці Головного управління ДПС у Запорізькій області.

Якщо рахунок є підзвітним (підлягає обміну), фінансова установа зобов’язана включити відомості про рахунок до звіту про підзвітні рахунки та подати цей звіт до Державної податкової служби.

Нові вимоги щодо перевірки фінансових рахунків та подання за ними звітності до ДПС застосовуються до чотирьох категорій організацій, визначених розділом VIII Загального стандарту звітності CRS:

  • депозитарна установа (банки, кредитні спілки та ін.);

  • кастодіальна установа (депозитарні установи, що здійснюють депозитарну діяльність, номінальні утримувачі);

  • інвестиційна компанія (інвестиційні фірми, інститути спільного інвестування, компанії з управління активами та ін.);

  • визначена страхова компанія (страховики, недержавні пенсійні фонди).

Стандарт CRS містить окремі правила належної перевірки для рахунків, відкритих до та починаючи з 1 липня 2023 року. Залежно від цього встановлені окремі правила належної перевірки рахунків та строки для завершення цієї перевірки.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net