Юридическая Компания

З 23 серпня поточного року Е-паспорти набудуть юридичної сили

Опубликовано 17 Авг 2021 в Новости | Нет комментариев

15 квітня 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон України від 30 березня 2021 року № 1368-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який прирівнює е-паспорти до паперових.
Закон набирає чинності 23 серпня 2021 року.

Документом передбачено, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон особа надає замість та без додаткового надання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.

Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безоплатно.

Отримати «паспорт у смартфоні» — дуже просто. Для цього достатньо завантажити додаток «Дія» через Рlау Market або Арр Store та авторизуватися в ньому за допомогою BanklD. Після чого в одержувача в додатку автоматично сформується так званий e-паспорт та/або e-паспорт для виїзду за кордон. 

Їх не можна буде використати у разі:

  • перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України під час в’їзду в Україну;
  • в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
  • в’їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу в територіальне море та внутрішні води України.
Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт.