Юридическая Компания

З вересня автомобілісти зможуть оформлювати електронну «зелену картку» — МТСБУ

Опубликовано 20 Авг 2022 в Новости | Нет комментариев

З 1 вересня 2022 року компанії, що мають право укладати договори міжнародного страхування «Зелена картка», матимуть можливість укладання з автовласниками таких договорів в електронному вигляді.

Про це повідомляють в Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ).

Отже, за вибором страхувальника договір міжнародного страхування «Зелена картка» можна буде укласти або в паперовій, або в електронній формі.

«Процедура оформлення електронної «зеленої картки» буде аналогічна до укладання внутрішнього електронного договору ОСЦПВ», — пояснили в МТСБУ.

Алгоритм оформлення:

  1. Власник транспортного засобу вносить відомості, необхідні для укладання договору, до електронної форми на сайті страховика.
  2. Страховик на підставі отриманої інформації формує пропозицію укласти електронний договір міжнародного страхування і надсилає її автовласнику через електронні канали комунікації (наприклад, електронну пошту, вказану при реєстрації).
  3. Власник транспортного засобу підписує електронний договір страхування через інформаційну систему страховика відповідно до законодавства, що регулює організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції, та сплачує страхову премію страховикові.
  4. Електронний поліс оформлюється майже миттєво: в автоматичному режимі страхувальник через електронні канали комунікації отримує pdf-файл із згенерованим чорно-білим страховим сертифікатом «Зелена картка», а також візуальну форму страхового полісу та інформаційний лист щодо необхідності роздрукувати отриманий страховий сертифікат.

«Страхувальник повинен роздрукувати pdf-файл візуальної форми страхового сертифіката, оскільки чинні норми міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» вимагають від автовласника надання саме паперової (біло-зеленої чи чорно-білої) версії міжнародного страхового сертифіката», — наголосили в Бюро.

Джерело: https://pravo.ua