Юридическая Компания

За незастосування платіжних терміналів передбачений штраф до 17 тисяч гривень: ДПС

Опубликовано 13 Дек 2023 в Новости | Нет комментариев

Постановою Кабінету Міністрів від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» ще з 01.01.2023 року змінено вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

Про це нагадують фахівці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

З 2023 року здійснення безготівкових розрахунків, тобто розрахунок банківською карткою, мають забезпечити торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тисяч осіб, а вже з січня 2024 року цей обов’язок стосуватиметься населених пунктів з чисельністю населення понад 5 тисяч осіб.

Така вимога не поширюється на:

— ФОП — платників єдиного податку першої групи;

— торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів;

— на виїзну (виносну) торгівлю;

— продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

За порушення вищевказаних вимог законодавством передбачено адміністративну відповідальність згідно зі ст. 163-15 КУпАП. За недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів — штраф на ФОП, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот НМДГ (1700 — 3400 грн), а за повторне порушення — від п’ятисот до тисячі НМДГ (8500 — 17000 грн).

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net