Юридическая Компания

Запроваджено кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ

Опубликовано 23 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Парламентом прийнято Закон «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України» (проект № 3959-1).

Законом встановлено такі концептуальні положення у КпАП:

— визначається відповідальність працівників БЕБ, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами;

— передбачається адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до БЕБ.

У ККУ вводиться відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість як окремий вид кримінального правопорушення, розслідування якого віднесено до компетенції БЕБ. Визначення окремого складу злочину щодо шахрайства з ПДВ надасть можливість задля ефективного розслідування фактів розкрадання або заволодіння бюджетними коштами у вигляді ПДВ. Також внесено зміни до низки інших складів злочинів у зв’язку із створенням Бюро, для забезпечення його незалежності та особливого порядку розслідування кримінальних правопорушень скоєних стосовно його працівників.

У КПК визначена основна та додаткова підслідність БЕБ, закріплені повноваження для здійснення його оперативними підрозділами негласних слідчих (розшукових) дій.

Прикінцевими та перехідними положеннями передбачено, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дня оголошення Кабінетом Міністрів про початок діяльності БЕБ.

Досудове розслідування кримінальних правопорушень, відомості щодо яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань і які до набрання чинності цим Законом перебувають у провадженні Національного антикорупційного бюро України продовжать здійснювати детективи Бюро.