Юридическая Компания

Зареєстровано законопроєкт, який пропонує запровадження двох видів (форм) роботи – дистанційної та надомної.

Опубликовано 8 Сен 2020 в Новости | Нет комментариев

4 вересня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 4051 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи».

У пояснювальній записці зазначено, що актуальні соціологічні дослідження свідчать, що під час пандемії COVID-19 понад 35% працівників перейшли на роботу з дому. Крім того, все більше провідних компаній світу, серед яких такі технологічні гіганти як Google, Microsoft, Apple, Samsung та інші, розглядають дистанційну роботу як найбільш перспективний варіант розвитку трудових відносин в умовах пандемії та інших можливих загроз для життя та здоров’я своїх працівників.

Законопроєкт пропонує запровадження двох самостійних видів (форм) роботи – дистанційної та надомної.

Передбачає право роботодавця при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де буде виконуватись трудова функція (з метою належного оформлення працівника на дистанційну роботу).

Працівник повинен мати можливість ознайомитися з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором і локальними нормативними актами роботодавця онлайн.

З вимогами щодо охорони праці працівник має ознайомитися через відеозв’язок.

Законопроєкт вносить зміни до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про охорону праці».