Юридическая Компания

Затверджено додаткові вимоги до кредитних договорів

Опубликовано 5 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Національний банк затвердив Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчий, фінансовий кредит).

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Мета документа – зробити договори інформативнішими та зрозумілішими для споживачів фінансових послуг.

Положення передбачає окремі норми щодо змісту договору, способу викладення тексту договору, порядку підписання договору, що укладається у вигляді електронного документа, а також встановлює заборону включати до змісту договору недобросовісні умови.

За оцінками Національного банку, додаткові вимоги до кредитних договорів забезпечать належний рівень розкриття в договорі істотної інформації щодо умов надання послуги небанківською фінансовою установою, прав та обов’язків сторін договору, а також наслідків невиконання взятих споживачем зобов’язань.

Зазначені вимоги затверджені постановою Правління Національного банку України від 3 листопада 2021 року № 113 «Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчий, фінансовий кредит)» та набувають чинності з 5 листопада 2021 року.

Постановою передбачено перехідний період 3 місяці для приведення кредитодавцями своїх договорів у відповідність до вимог цього Положення.