Юридическая Компания

Змінено порядок обчислення середнього заробітку

Опубликовано 7 Сен 2021 в Новости | Нет комментариев

Кабмін прийняв Постанову від 1 вересня 2021 р. № 917 «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати», яка набрала чинності 4 вересня 2021 року.
Постанову № 917 опубліковано в «Урядовому кур’єрі» від 04.09.21 р. №170. Які зміни передбачає Постанова № 917:
Постанова вносить зміни в абз. 2 та 3 п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, які передбачають, що до розрахунку середньої зарплати будуть включатися: суми нарахованої заробітної плати, крім премій (в тому числі за місяць) та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період, враховуються у тому місяці, за який вони нараховані, та у розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт; премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані.
Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.
Також вносяться зміни до переліку виплат, які не враховуються до середньої зарплати.
Зокрема, до них будуть відноситися виплати, пов’язані зі святковими виплатами, та ще винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.
З 4 вересня діє тримісячний строк для донарахування роботодавцями середньої зарплати працівникам, яким було нараховано середній заробіток з 12 грудня 2020 року до дати набрання чинності нової постанови, без врахування премій за минулі періоди.
І зробити це необхідно до 4 грудня 2021 року!!!