Юридическая Компания

Чи може роботодавець самостійно обирати банк для виплати зарплати: роз’яснення Держпраці

Опубликовано 20 Сен 2019 в Новости | Нет комментариев

Рахунок та банківську установу вказує працівник, а не роботодавець, оскільки саме працівник є власником рахунку в банківській установі.
Виплата заробітної плати працівникам здійснюється за місцем роботи. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) із обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Про це повідомляє прес-служба Держпраці.

Законодавством України заборонено будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою.

Так, рахунок та банківську установу вказує працівник, а не роботодавець, оскільки саме працівник є власником рахунку в банківській установі.

До того ж, відповідно до вимог ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Отже, роботодавці не мають законних підстав примушувати працівників отримувати заробітну плату в певній банківській установі.