Юридическая Компания

Депутатам пропонують зробити жорсткішими покарання за незаконні рішення суду

Опубликовано 11 Июн 2020 в Новости | Нет комментариев

Законопроект має привести питання кримінальної відповідальності суддів у відповідність до стандартів Ради Європи.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроекту № 3500-3  «Про внесення змін до статті 375 Кримінального кодексу України щодо умисного ухвалення завідомо незаконного або необґрунтованого рішення суду». Автором є представник фракції «Слуга народу» Анастасія Радіна. На її думку, схвалення законопроекту допоможе привести питання кримінальної відповідальності суддів у відповідність до стандартів Ради Європи та виконання рекомендації GRECO (Групи держав проти корупції Ради Європи).

Новації

Автор пропонує внести зміни до статті 375 Кримінального кодексу. За умисне ухвалення завідомо незаконного або необґрунтованого рішення суду пропонується карати обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо були вчинені ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, пропонується карати позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

При цьому під істотною шкодою розуміється така, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у двісті п’ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Однак не зрозумілим є, які рішення можна вважати «незаконними, необґрунтованими». Це може створити джерело зловживань, а також тиску на суддівський корпус.