Юридическая Компания

Фізособи та юрособи отримають право на цивільну вогнепальну зброю: законопроєкт

Опубликовано 29 Июн 2021 в Новости | Нет комментариев

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю.

Законопроєкт № 5708 від 25.06.2021 пропонує врегульовувати питання забезпечення громадянами держави права на активний особистий захист свого життя та здоров’я, а також  життя та здоров’я навколишніх від злочинних посягань, в стані крайньої необхідності за допомогою вогнепальної зброї.

У зазначеному законопроєкті пропонується:

визначити, що право власності на цивільну вогнепальну зброю, її основні частини, засоби зменшення гучності пострілу та бойові припаси до неї набуватиметься виключно за наявності Посвідчення власника зброї з отриманою відповідною категорією зброї.

Перше Посвідчення власника зброї видаватиметься строком на3 роки, а кожне наступне (продовжене) – на 5 років. У ньому вказується інформація про фізичну або юридичну особу, якій надано право на цивільну вогнепальну зброю, а також зазначається категорія (категорії) зброї, яку (які) така особа отримала. Порядок видачі та продовження Посвідчення власника зброї та його форму встановить Кабінет Міністрів України.

— визначити умови та порядок отримання громадянами України та юридичними особами документів про право власності на цивільну вогнепальну зброю:

Право на отримання Посвідчення власника зброї матимуть дієздатні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України з урахуванням обмежень, передбачених частиною другою цієї статті.

Не може бути надане Посвідчення власника зброї особі за наявності однієї з таких підстав:

1.1. наявність медичних протипоказань до поводження зі зброєю;

1.2. наявність у особи непогашеної або незнятої судимості за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);

1.3. притягнення особи до адміністративної відповідальності протягом року за одне з правопорушень, передбачених статтею 1224, частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 18510, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

1.4. особу обмежено або позбавлено відповідно до рішення суду права на володіння вогнепальною зброєю.

Юридичні особи зможуть придбавати цивільну вогнепальну зброю та бойові припаси для їх подальшого перепродажу (зброя для продажу) або для використання у власній господарській діяльності (зброя для експлуатації). Юридичні особи набуватимуть вогнепальну зброю та бойові припаси до неї за наявності Посвідчення власника зброї та свідоцтва про реєстрацію зброї на кожну одиницю зброї. Посвідчення власника зброї видається на ім’я юридичної особи в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

— здійснити класифікацію цивільної вогнепальної зброї;

— розробити порядок видачі медичного заключення (висновку) про відсутність медичних протипоказань, які перешкоджають отриманню документу на цивільну вогнепальну зброю, який передбачає створення спеціальної інформаційно-довідкової системи з провадженням кваліфікованого електронного підпису особи, яка сформувала висновок;

— розробити порядок створення та ведення Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї;

визначити порядок страхування цивільної відповідальності власників цивільної вогнепальної зброї;

— передбачити обмеження щодо права на цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси:

В Україні забороняється:

1.1. застава та заклад цивільної вогнепальної зброї чи бойових припасів до неї;

1.2. використання для гладкоствольної короткоствольної (травматичної) зброї будь-яких патронів, за виключенням патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, холостих патронів, патронів газової дії;

1.3. зазначення більше однієї особи, як власника цивільної вогнепальної зброї у свідоцтві про реєстрацію зброї.

— передбачити порядок спадкування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів;

— передбачити використання цивільної вогнепальної зброї для самозахисту:

Забороняється застосовувати цивільну вогнепальну зброю, яка перебуває в цивільному обігу, щодо жінок з явними ознаками вагітності, осіб з явними ознаками інвалідності, неповнолітніх, коли їхній вік очевидний або відомий, за винятком випадків здійснення зазначеними особами збройного або групового нападу.

Якщо внаслідок застосування цивільної вогнепальної зброї, яка перебуває у цивільному обігу, нападнику заподіяно тілесні ушкодження, особа, яка застосувала цивільну вогнепальну зброю, зобов’язана здійснити виклик екстреної медичної допомоги, вжити заходів до охорони місця події та негайно повідомити органам Національної поліції України про випадок застосування зброї.

— визначити загальні засади володіння та користування цивільною вогнепальною  зброєю і боєприпасами іноземцями та особами без громадянства на території України.

— врегулювати тимчасове ввезення цивільної вогнепальної зброї і боєприпасів на територію України, тимчасове вивезення цивільної зброї і боєприпасів з території України.

Джерело: https://yur-gazeta.com