Юридическая Компания

ФОПи не можуть проводити операції (продаж) з криптовалютою

Опубликовано 29 Июл 2021 в Новости | Нет комментариев

ФОПи не можуть проводити операції (продаж) з криптовалютою — позиція ДПС.
Фіскали відзначають, що платниками ЄП 1 — 3 груп не можуть бути суб’єкти господарювання (юридичні особи та ФОП), які здійснюють діяльність з обміну іноземної валюти (ч. 2 пп. 291.5.1 ПКУ).
У своєму роз‘ясннні навели визначення «іноземна валюта» із п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII.
До неї відносять грошові знаки грошових одиниць іноземних держав; кошти на рахунках, виражені у грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових) одиницях; електронні гроші, номіновані у грошових одиницях іноземних держав та (або) банківських металах.
Однак крипта, там і близько не згадується. В Україні відсутній правовий статус крипти, зокрема відсутня нормативно-правова база для її класифікації та регулювання операцій з нею.
ℹ️ У стінах ВРУ «висять» вічні законопроекти, і він не один щодо статусу та нормативного врегулювання криптовалюти в Україні.
❗️Податківці рекомендують з метою уникнення порушень щодо застосування спрощеної системи оподаткування звернутися до НБУ щодо віднесення криптовалюти до іноземної валюти. В такому випадку буде можливою відповідь, чи можуть ФОП — платники ЄП 2 — 3 груп здійснювати продаж (реалізацію) криптовалюти….».
Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 107.01.02 розділу