Юридическая Компания

ЄСПЛ: При екстрадиції особи слід враховувати стан її здоров’я

Опубликовано 7 Июл 2021 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Хачатуров проти Вірменії» (заява № 59687/17), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Суд визначив, що ухвалюючи рішення про екстрадицію іноземця на його батьківщину, органи влади повинні враховувати стан здоров’я особи. Інакше адміністративний захід може бути розцінений як нелюдське поводження.

Громадянин Росії Сурен Хачатуров, колишній керівник державної установи, мешкав в Єревані, коли органи влади Вірменії ухвалили рішення про його екстрадицію до Росії. Там його підозрювали у вчиненні корупційних правопорушень.

С.Хачатуров оскаржив таке рішення на підставі того, що екстрадиція і його перевезення могло складати ризик для його здоров’я, оскільки мав серйозні проблеми через інсульт. Тож чоловік посилався на ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження), ст. 18 (застереження щодо застосування обмежень прав), ст. 34 (право на індивідуальне звернення) та ст. 38 (змагальний розгляд справи) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд Страсбурзі погодився, що у випадку екстрадиції заявника в Росію без належної оцінки його стану здоров’я органами влади Вірменії матиме місце порушення статті 3 Конвенції. В частині застосування тимчасового заходу відповідно до правила 39 Регламенту, ЄСПЛ підтвердив його чинність до того часу, доки це рішення не стане остаточним або до наступного повідомлення.

Також ЄСПЛ постановив, що виявлення потенційного порушення ст. 3 Конвенції склало саме по собі достатню справедливу сатисфакцію будь-якої моральної шкоди, яка могла бути завдана заявникові.

Джерело: https://yur-gazeta.com