Юридическая Компания

Кому спишуть податковий борг, розповів Д. Гетманцев

Опубликовано 26 Ноя 2020 в Новости | Нет комментариев

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на своїй сторінці в facebook розповів про президентську ініціативу щодо списання податкових боргів. 

Мова йде про борги, які у сукупності (по одному платнику) не перевищують суму 3 тисячі гривень і існують як борг на певну дату до прийняття відповідного закону. Стосується це 4 мільйонів українців.

Подібна ініціатива (але на суму до 1020 грн.) є в законопроєкті 4101-д, що рекомендований комітетом до прийняття ВРУ в першому читанні.

Президент пропонує збільшити суму втричі.

«З одного боку, звичайно це радість для 4 млн. наших громадян і зменшення навантаження на податкову в частині стягнення боргів, сума яких менше витрат на стягнення. Але з іншого, — сам факт будь якої амністіі — це штраф на сумлінного платника податків, який своєчасно гасить свої зобов’язання перед державою. Однак, з урахуванням ситуації з COVID-19, ініціатива правильна і своєчасна», — упевнений Гетманцев.

Нагадуємо, що з 3 червня ФОП-«загальники», та фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мали можливість списання суми боргів з ЄСВ, що нараховані за період з 01.01.2017 року по 03.06.2020 р., а також списання штрафів та пені, нараховані на ці борги, у разі якщо їх платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО.