Юридическая Компания

Місцева влада не контролюватиме дотримання законів про працю: прийнято Закон

Опубликовано 4 Мар 2021 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада прийняла Закон, який зменшує тиск на суб’єктів господарювання в сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Закон розмежовує державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Документ встановлює адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку у розмірі від 147 550 грн до 227 000 грн, а також граничні строки накладання ними фінансових штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення.

Більш детально урегульовані підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведені посадовим особам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Також закон позбавляє органи місцевого самоврядування повноважень щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотримання законодавства про працю та зайнятість населення та надає їм виключно повноваження ініціювання проведення перевірок у зазначених сферах відповідними державними органами.

Проект Закону зареєстровано за №0958.

Джерело: https://yur-gazeta.com