Юридическая Компания

Набув чинності Закон про відпустки для тих, хто усиновлює сиріт

Опубликовано 21 Июн 2019 в Новости | Нет комментариев

21 червня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування».

Закон вносить зміни до Кодексу законів про працю України.

Раніше відповідно до норм Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки» особі, яка усиновила новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей).

Водночас згідно із Сімейним кодексом України дитина, покинута в пологовому будинку чи в іншій лікарні, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку. Такий термін надається службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами щодо повернення дитини в біологічну родину.

Отож норми Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки» суперечили вимогам Сімейного кодексу України в частині усиновлення дітей до двох місяців.

Закон врегульовує ці законодавчі суперечності з метою забезпечення рівних прав на отримання одноразової оплачуваної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини для всіх усиновлювачів.

Додамо, заява про надання відпустки має надійти не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

У разі усиновлення дитини подружжям зазначені відпустки надаються одному з подружжя на їхній розсуд.