Юридическая Компания

Нові зміни до Правил дорожнього руху

Опубликовано 4 Дек 2020 в Новости | Нет комментариев

Кабінет міністрів підготував проект постанови про внесення змін до Правил дорожнього руху, згідно з яким ПДР доповнюються новим розділом 4-1, в якому встановлюються «Права і обов’язки осіб, які рухаються в кріслах колісних».

Про це народний депутат Олексій Гончаренко повідомляє в своєму  Telegram -каналами.

Він призводить пункти розділу, згідно з якими, особи, які рухаються в колісних візках (тобто інвалідних візках), мають право:

  • рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода
  • рухатися по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.

Особи, які рухаються на колісних кріслах зі швидкістю пішохода по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, мають право на переважне перетинання проїзної частини дороги по певним пішохідних переходах.

Особи, які рухаються в колісних кріслах по краю проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччю, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі, поворот наліво і розворот вирішуються на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Під час руху вони повинні виконувати вимоги Правил, що стосуються обов’язків велосипедистів і не суперечать вимогам цього розділу.

Крім того, колісні крісла повинні бути технічно справними і належним чином обладнаними. На них заборонено перевозити вантажі, що заважають керуванню, не можна буксирувати причепи та перевозити пасажирів.

Також крісла повинні бути обладнані світловідбиваючими пристроями, а при русі в темний час доби по краю проїжджої частини, вулиці або узбіччі – зовнішніми світловими приладами.

Цікаво, що раніше всі ці права і обов’язки осіб, які рухаються в кріслах колісних, були виписані в статті 19 Закону «Про дорожній рух», а тепер їх виділили в окремий розділ.