Юридическая Компания

Оподаткування фізичних осіб, які працюють за кордоном

Опубликовано 5 Янв 2021 в Новости | Нет комментариев

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку. 

Фізичні особи — резиденти у разі одержання іноземних доходів зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити з суми вказаного доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір — 1,5 %. 

Водночас для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний разом з декларацією надати підтвердні документи щодо суми отриманого ним іноземного доходу та суми сплаченого ним податку на доходи фізичних осіб в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ. 

Отже, якщо за кордоном були сплачені податки, ви маєте подати відповідні довідки до контролюючого органу за місцем реєстрації в Україні, і це буде враховано при обчисленні загальної податкової суми, щоб не було подвійного оподаткування. Такі довідки видаються державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок. Довідка має бути перекладена українською мовою, а переклад — завірений нотаріально. 

Також між урядом України та урядами ряду інших іноземних держав діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.

Згідно з п. 3.2 ст. ПКУ, якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.

З метою застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування фізичних осіб України громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України. 

Крім того у податкових органах ведеться облік виданих довідок — підтвердження статусу податкового резидента України, яку громадяни, які планують працювати за кордоном та сплачувати податки на території України, одержують за місцем реєстрації (діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування). 

Також отримується інформація від рекрутингових компаній щодо громадян, які отримали послуги з працевлаштування за кордоном та з центрів зайнятості.