Юридическая Компания

Посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю

Опубликовано 22 Фев 2021 в Новости | Нет комментариев

19 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону № 4113 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю».

Законопроєктом передбачається посилити соціальні гарантії для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для забезпечення їх подальшої інтеграції та зменшення ізоляції в суспільстві.

Проєктом пропонується внести зміни до законів України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, „Про державний кордон України”, „Про державну прикордонну службу України”, „Про прикордонний контроль”.

Зміни передбачають надання права позачергового обслуговування в будь-яких касах, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

Особам з інвалідністю першої групи, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю, які їдуть на лікування (за наявності підтвердних документів), та особам, які супроводжують осіб з інвалідністю або дітей з інвалідністю (не більше ніж дві особи, які супроводжують особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю) надають право позачергового пропуску осіб через державний кордон України, контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій не частіше ніж один раз на тиждень в один бік, за відсутності у транспортних засобах, якими вони переміщуються, інших осіб.