Юридическая Компания

Посилено відповідальність за незаконне виселення

Опубликовано 4 Фев 2021 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада прийняла за основу законопроект 4333 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла.
Відповідне рішення підтримали 330 народних депутатів України. Проектом передбачається внесення змін до статті 162 Кримінального кодексу України, а саме пропонується змінити редакцію частини 1 цієї статті та доповнити її новими частинами 3 і 4, передбачивши посилення кримінальної відповідальності за незаконне виселення із житла та вчинення таких дій за кваліфікуючими ознаками.
Так, запропоновані нововведення передбачають, що: незаконне виселення із житла карається штрафом від десяти тисяч до п’ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років; ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або службовою особою чи із застосуванням насильства або з погрозою його застосування, караються штрафом від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Джерело: iportal.rada.gov.ua