Юридическая Компания

При кожній виплаті зарплати роботодавець повинен повідомити працівника про розміри оплати праці

Опубликовано 18 Июл 2019 в Новости | Нет комментариев

 Управління Держпраці в Кіровоградській області  на семінарі у Володимирівській сільській раді роз’яснило, що статтею 110 КЗпП України встановлено зобовязання власника або уповноваженого ним органу при кожній виплаті заробітної плати здійснювати повідомлення працівника про розміри оплати праці, а саме про дані, які належать до періоду, за який провадиться оплата праці: загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат; розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати; сума заробітної плати, що належить до виплати.
 Форма такого повідомлення не зазначена.
Вимоги ст. 110 КЗпП України не будуть порушені, якщо касир/бухгалтер при виплаті заробітної плати запропонує розписатися за отриману працівником суму заробітної плати в відомості, в якій містяться дані про суму нарахованої заробітної плати, підстави і суми відрахувань за кожною підставою та належну до виплати суму заробітної плати.
Працівник, який своїм підписом засвідчує одержання заробітної плати, повинен мати можливість ознайомитись з відповідними даними.
Така інформація може також в письмовій формі надаватись працівникові одночасно із заробітною платою.
Зрозуміло, що ця остання форма є для працівника найзручнішою. Повідомлення власником працівника про заробітну плату повинне провадитися при кожній виплаті заробітної плати. Відповідно до ст. 115 КЗпП України аванс — це теж заробітна плата. Але розмір авансу визначається орієнтовно, а не на підставі документів про виконану роботу. І при виплаті авансу немає можливості повідомити працівникові будь-яку іншу інформацію, крім самої суми авансу.