Юридическая Компания

Припинити зобовязання, яке лишилося невиконаним, неможливо у звязку із закінченням строку дії договору: КГС

Опубликовано 2 Июн 2020 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Касаційний господарський суд висловився щодо підстав припинення зобов’язання (постанова від 19.05.2020, справа № 910/9167/19).

Суд дійшов висновку, що як предмет договору цивільно-правова теорія розуміє необхідні за цим договором дії, що призводять до бажаного для сторін результату, тобто такий результат визначає, про що саме домовилися сторони.

У розумінні положень цивільного законодавства договір спрямований на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків, тобто виникнення цивільного правовідношення, яке, у свою чергу, може включати певні права та обов`язки, виконання яких призводить до бажаного для сторін результату.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Системний аналіз зазначених норм дає змогу дійти висновку, що закон не передбачає такої підстави для припинення зобов`язання, яке лишилося невиконаним, як закінчення строку дії договору.

Повний текст постанови — за посиланням: https://app.pravosud.com.ua/public/docs/59469238/