Юридическая Компания

Рада проголосувала за прискорення розгляду кримінальних проваджень в судах першої інстанції

Опубликовано 15 Янв 2020 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за законопроект № 2456 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів».
Документ покликаний прискорити розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції.
Дане рішення підтримали 312 парламентарів. «Проект спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів, що надасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв’язку із неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя», – йдеться в Пояснювальній записці.
Законопроектом передбачено зміни до частин 2 статі 31 Кримінального процесуального кодексу України (Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років).
Зокрема, вищезазначені зміни передбачають: зменшення кількості кримінальних проваджень за якими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочинів: замість злочинів, за які передбачається покарання строком більше десяти років пропонується передбачити злочини, за які передбачається покарання більше дванадцяти років; розгляд кримінальних проваджень, щодо злочинів, за які передбачається покарання строком більше дванадцяти років, колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.