Юридическая Компания

Раді рекомендують прийняти за основу проект про передачу деяких справ Верховному Суду як суду першої інстанції

Опубликовано 14 Июн 2021 в Новости | Нет комментариев

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 5067 про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції.

Про це повідомила прес-служба ВРП.

Законопроектом пропонується визначити, що Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, виключивши відповідні категорії справ з виключної підсудності окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Розгляд справ пропонується здійснювати Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду. Передбачено, що судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах буде Велика Палата Верховного Суду.

Після першого читання планується внести зміни до законопроекту та встановити, що акти Кабінету Міністрів України оскаржуються у Верховному Суді як у суді першої інстанції, а акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Національного банку України та інших суб’єктів владних повноважень — у суді апеляційної інстанції.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net