Юридическая Компания

Робота під час карантину: чи вправі роботодавець змушувати працювати

Опубликовано 24 Мар 2020 в Новости | Нет комментариев

Під час карантину роботодавці мають право організувати роботу працівників в режимі онлайн або надати відпустку.

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 розділу ІІ Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику за його згодою відпустку.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 (зі змінами від 16.03.2020 року, постанова КМУ № 215) з 12 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року на усієї території України встановлюється карантин.

Постановою рекомендовано центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Роботодавець, який не здійснює господарську діяльність, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування, торгівельно розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, в праві припинити роботу або забезпечити організацію роботи в режимі онлайн.

Разом з тим, Ви маєте право звернутися до Вашого роботодавця з проханням надання відпустки, у тому числі без збереження заробітної плати. Окрім того, термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін 15 календарних днів на рік. Згідно зі статтею 84 Кодексу законів про працю у випадках, передбачених статтею 25 Закону України «Про відпустки», працівнику за його бажанням відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку.

За матеріалами ЗіБ