Юридическая Компания

Уряд спростив процедуру повідомної реєстрації колективних угод і договорів

Опубликовано 29 Авг 2019 в Новости | Нет комментариев

Уряд спростив процедуру повідомної реєстрації колективних угод і договорів, змін і доповнень до них. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 768.

Зазначимо, галузеві (міжгалузеві) і територіальні (обласні та республіканська) угоди підлягають повідомній реєстрації Мінсоцполітики, а колективні договори, територіальні угоди іншого рівня – районними, районними у мм. Києві та Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних та міських рад.

Згідно зі змінами, сторонам колективних угод і договорів пропонується подавати на повідомну реєстрацію один примірник документа в паперовій або в електронній формі.

Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди, договору, повертати на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати вимоги до їх оформлення.

З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів реєструючий орган оприлюднює: реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них; їх текст і перелік підприємств, установ, організацій, для яких є обов’язковими положення колективної угоди (у разі його подання сторонами цієї угоди).