Юридическая Компания

В Україні встановили вимоги до якості донорської крові

Опубликовано 2 Окт 2020 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада України схвалила у повторному другому читанні законопроєкт №3648, який встановлює вимоги до якості донорської крові, передає пресслужба ВРУ.

Як зазначається, за документ проголосував 251 парламентар.

Законопроєкт передбачає створення Єдиного національного реєстр донорів крові у межах системи eHealth. У даній системі можна буде побачити кількість донорів по країні та їхні протипоказання.

Після прийняття закону, донорство буде безоплатним і добровільним за найкращими світовими стандартами та згідно з рекомендаціями ВООЗ.

Також документом передбачено, що спеціальний орган ліцензуватиме всі суб’єкти системи крові та перевірятиме якість і безпеку, а Національна служба здоров’я буде компенсувати медичним закладам витрати на придбання крові та її компонентів.

Крім того, заготовляти компоненти крові для лікування приватні компанії зможуть тільки на базі існуючих комунальних та державних суб’єктів.

Також 5 липня 2020 року в Україні набув чинності закон, який передбачає заборону на експорт донорської крові, а також скасування спеціальної реєстрації вакцин, які ввозять для військовослужбовців. Документ також передбачає спрощення ввезення в Україну наркотичних та психотропних ліків для важкохворих.