Юридическая Компания

Верховна Рада спростила доступ до правосуддя для жителів Криму

Опубликовано 4 Мар 2021 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада прийняла Закон, який дозволяє особам, які проживають на території АР Крим, обирати для розгляду спору відповідний суд Херсонської області.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, зможуть звертатися у будь-який суд Херсонської області для розгляду цивільної справи або звертатися з клопотанням до суду м. Києва про передачу справи на розгляд суду Херсонської області.

Проект Закону зареєстровано за №3048.

Що було раніше?

Раніше статтею 12 Закону визначалося, що справи, підсудні розташованим на території АР Крим та міста Севастополя судам, розглядали суди міста Києва відповідної юрисдикції та інстанції.

Автори законопроекту наголошують, що для громадян подолання відстані з АР Крим до м. Київ для звернення до суду та/або участі у судовому засіданні займає щонайменше 15 годин в один бік, а також потребує витрат, значно більших за розмір судового збору, від сплати якого вони не звільнені.

Зважаючи на викладене, виникла необхідність доповнення Закону нормою, яка дозволить фізичним особам, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, отримувати захист у судах Херсонської області.

Джерело: https://yur-gazeta.com