Юридическая Компания

Верховна Рада України схвалила за основу законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства»

Опубликовано 11 Сен 2019 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада України схвалила за основу законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» (проєкт № 1009).

Законопроектом вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України та пов’язані із цим зміни до Законів України «Про статус народного депутата України», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про судову експертизу», «Про радіочастотний ресурс України», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій» (набуває чинності з 01.01.2020 року).

Проєкт вилучає із Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про статус народного депутата України», норми, яка забороняє без згоди Верховної Ради України здійснювати обшук народного депутата України, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

Пропонується надання Національному антикорупційному бюро України та Державному бюро розслідувань права самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій.

З Кодексу вилучаються зміни, які були ухвалені у 2017 році, про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру, тобто так звані «правки Лозового».

Слідчому судді, суду при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою надається право не визначати розмір застави у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

Встановлюється положення, що всі вилучені під час обшуку речі, в тому числі які входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, вважаються тимчасово вилученим майном.

Прокурор надає право прокурору права звернутися (в тому числі за результатами клопотання учасників кримінального провадження) до суду з клопотанням закрити кримінальне провадження, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров’я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Встановлюється положення про те, що судовий розгляд починається з оголошення прокурором лише короткого викладу обвинувального акта.

У Законі України «Про Національне антикорупційне бюро України» уточнюються адміністративні повноваження Директора Національного бюро, а також встановлюються спеціальні положення для проведення конкурсу на зайняття посад негласних штатних працівників Національного бюро.

Окрім того, Верховна Рада прийняла рішення скоротити процедуру підготовки законопроекту до другого читання на половину.