Юридическая Компания

Відтепер перевірку даних про померлих осіб автоматизовано, – Мін’юст

Опубликовано 20 Ноя 2019 в Новости | Нет комментариев

Запрацювала автоматична взаємодія між реєстрами Міністерства юстиції України та Пенсійного фонду України, інформує пресслужба Мін’юсту.

Це вже друга електронна взаємодія в межах національної системи «Трембіта».

«Відтепер перевірку даних про померлих осіб автоматизовано. Ця взаємодія дозволяє оперативно інформувати Пенсійний фонд з боку Міністерства юстиції про факт смерті громадянина. Це, у свою чергу, дозволяє своєчасно надавати соціальну допомогу на поховання померлої особи і припиняти виплату пенсії», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, донедавна процес пересилання даних відбувався вручну, що значно затримувало процес обміну і звірення даних (дані до Пенсійного Фонду передавали протягом десяти робочих днів) і підвищувало ризик суб’єктивних технічних помилок.

Відтепер для верифікації даних, завдяки «Трембіті», у працівників ПФУ є постійний онлайн-доступ до інформації про смерть фізичних осіб, яка, до того ж, автоматично оновлюється щодоби.

За необхідності уточнення інформації ПФУ матиме можливість звернутися додатково до інших інстанцій.

Нова взаємодія дозволяє громадянам оперативно отримувати виплати на поховання, а державі – контролювати процес і уникати неправомірних виплат, зазначають, у Міністерстві юстиції.

Додамо, у найближчих планах вдосконалення взаємодії передбачено створення картки застрахованої особи (таку картку оформлятимуть при народженні дитини), а також – одержання інформації про втрату годувальника.