Юридическая Компания

Воєнний стан породив дуалізм повноважень прокурора та судді

Опубликовано 29 Ноя 2018 в Новости | Нет комментариев

Запровадження воєнного стану в 10 областях країни може створити певні проблеми, що матимуть місце у кримінальному судочинстві. Зокрема, щодо права прокурора санкціонувати обшуки чи визначати запобіжний захід без слідчого судді.

Як зазначає науковий радник АО «Barristers» Микола Пашковський, ст.615 Кримінального процесуального кодексу передбачає, що на територіях, де введений воєнний стан, прокурор може виконувати повноваження, передбачені стст.163, 164, 234, 235, 247 та 248 кодексу в разі неможливості їх виконання у встановлені законом строки слідчим суддею. Крім того, прокурор має право обирати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 30 діб для певної категорії підозрюваних.

Проте кодекс не містить уточнень, хто і в якому порядку буде встановлювати неможливість

 виконання слідчим суддею вказаних повноважень. Зокрема, чи виникає таке право у прокурора тільки після збігу встановленого законом строку для слідчого судді.

Так само під питанням порядок оскарження. Адже, як зауважує експерт, ч.1 ст.303 КПК не містить посилання на такі рішення. Натомість ч.2 цієї статті передбачає, що скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді за правилами стст.314—316 КПК.