Юридическая Компания

ВС назвав докази, які які доводять порушення Правил використання автомобільного номерного знаку

Опубликовано 17 Фев 2020 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

У справі №161/7041/17  водій оскаржив постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.6 ст.121 КУпАП.

Інспектор ППС зазначив, що під час руху автомобіля номерний знак був закритий металевою сіткою, що не дало змоги чітко визначити його символи. Отже, порушено п.2.9 (в) ПДР.

При цьому позивач стверджував, що наявність сітки не перешкоджає визначенню знаків.

Розглянувши справу, КАС вирішив спір наступним чином:
✔️ Водієві забороняється керувати транспортним засобом без номерного знака або зі знаком, що закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи з відстані 20 м (п.2.9 ПДР);
✔️ Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити додаткові позначення або закривати їх (п.30.2 ПДР).
✔️ Експлуатація транспортного засобу з номерним знаком, закріпленим у не встановленому місці, закритим іншими предметами, що ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи з відстані 20 м, перевернутим чи неосвітленим, — тягне штраф (ч.6 ст.121 КУпАП).

КАС зауважив, що відповідач зобов’язаний довести правомірність винесення постанови шляхом доведення порушення належними та допустимими доказами.
У справі містяться надані позивачем фотознімки закритого сіткою номерного знаку автомобіля, з яких можливо встановити всі символи. Тоді як з боку відповідача наявна лише оскаржувана постанова. Відеозапису нагрудної камери патрульного, яка працювала під час виявлення правопорушення, суду не надано.
Оскільки докази, які б свідчили про порушення водієм ПДР, відсутні, позов було задоволено.