Юридическая Компания

Як поділити авто, придбане у цивільному шлюбі

Опубликовано 14 Авг 2019 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Якщо один із подружжя здійснив відчуження спільного майна, або використав його на свій розсуд проти волі іншого та не в інтересах сім’ї, або приховав його, таке майно або його вартість ураховується при поділі.
Розглядаючи справу №554/8023/15-ц, Велика палата дійшла висновку, що, вирішуючи спір про поділ майна, необхідно установити як обсяг спільно нажитого майна, так і з’ясувати час і джерела його придбання (постанова від 3.07.2019). Крім того, якщо йдеться про встановлення факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу, суд має установити факти: спільного проживання однією сім’єю, ведення спільного побуту, а також існування взаємних прав та обов’язків.

Крім цього, ВП ВС зазначила: коли при розгляді вимог про поділ спільного сумісного майна подружжя буде встановлено, що один із них здійснив відчуження, або використав його на свій розсуд проти волі іншого та не в інтересах сім’ї чи не на її потреби, або приховав його, таке майно або його вартість ураховується при поділі.

Також ВП ВС погодилася з висновком суду апеляційної інстанції, що оскільки під час спільного проживання позивача та відповідача однією сім’єю без реєстрації шлюбу придбано спірний транспортний засіб, то він є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

За таких обставин, з’ясувавши, що чоловік відчужив автомобіль без відома та згоди позивачки, суд обґрунтовано стягнув з відповідача на її користь вартість 1/2 частки його ринкової вартості на момент продажу.