Юридическая Компания

Як змінити групу єдиного податку в 2021 році?

Опубликовано 19 Фев 2021 в Новости | Нет комментариев

Підприємці, зареєстровані як платники єдиного податку, мають право здійснювати перехід із однієї групи на іншу, шляхом подачі відповідної заяви.

Причини для зміни групи єдиного податку може бути три:
🖋Ви переходите на «старшу» групу єдиного податку, тому що перевищуєте ліміти доходу «молодших» груп;

🖋ФОП 1–2-ї груп перевищив ліміт річного доходу. Може вибирати: перейти на «старшу» групу ЄП чи на загальну систему. У 3-ї групи єдиний варіант — перехід на ЗС.

🖋ФОП 3-ї групи можуть перейти на 2-гу і навіть на 1-шу, якщо відповідають за всіма параметрами — доходом і працівниками.

📌Види діяльності. Переходите на 1-шу або 2-гу групу — проконтролюйте, щоб ваші види діяльності були дозволені на цих групах.

📌Як заповнити заяву про перехід?
У разі зміни групи подаєте в податкову, де перебуваєте на обліку, ту саму форму заяви, що й під час реєстрації на спрощеній системі.
Заяву можна подавати в податкову на папері, можете віднести особисто або надіслати поштою. Подати онлайн поки можна через кабінет платника, через програму податкової «Єдине вікно» (код форми — F/J 0102003), можливість подання через кабінет платника поки не реалізована.

📌Коли подавати заяву в 2021 році?
Коли подавати заяву, залежить від того, чому змінюєте групу ЄП — за власним рішенням чи це вимушена дія через перевищення ліміту доходу на групі.
Перевищено ліміт доходу на 1–2-й групі — заяву подаєте не пізніше 20-го числа місяця, що настає за календарним кварталом, у якому було перевищення (п. 293.8 ПКУ).
Тобто, якщо перевищие граничний обсяг доходу в I кварталі 2021 року, подати заяву про перехід на «старшу» групу треба буде до 20 квітня
Із суми перевищення треба сплатити підвищену, 15%-ву, ставку єдиного податку. І відобразити цю суму в декларації з ЄП.

📌Якщо ви змінюєте групу ЄП за своїм добровільним рішенням. Заяву подаєте не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу, з якого планується перехід на нову групу (пп. 298.1.5 ПКУ).
Якщо хочете поміняти групу ЄП у 2021 році:
🔸з II кварталу подати заяву про перехід треба не пізніше 16 березня.
🔸з III кварталу — до 15 червня включно.
🔸з III кварталу — до 15 вересня включно.

📌Коли переведуть на нову групу?
З першого числа першого місяця нового кварталу ви станете платником ЄП на новій групі.

Зміни до реєстру платників єдиного податку вносять у день подання заяви. Перевірити, чи перевели вас, можливо в реєстрі єдинників.