Юридическая Компания

Які зміни чекають бажаючих отримати ліцензію на провадження дошкільної діяльності

Опубликовано 13 Апр 2020 в Главная | Нет комментариев

Нагадуємо, що 03.03.2020 року внесено зміни до Ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності, які вступають  в законну силу 04.05.2020 року.

Так, для тих, хто має намір отримати ліцензію на дошкільну діяльність – відкрити приватний дитячий садок, повідомляємо про зміни, які вас чекають.

Вимоги до безперешкодного доступу до приміщення.

Заклад дошкільної освіти, фізична особа — підприємець або структурний підрозділ юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, повинен забезпечити безперешкодний доступ до будівель, групових приміщень, якщо планується провадження освітньої діяльності для дітей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Ознаками безперешкодного доступу до будівель, групових приміщень, закладів дошкільної освіти та безпеки пересування для маломобільних груп населення є:

безпроблемне пересування на візку по території закладу (рекомендована висота бордюрів пішохідних шляхів на ділянці становить 2,5-4 сантиметри);

доступний заїзд до приміщень: відсутність порогів, наявність пандусів (за наявності технічних можливостей, які не перешкоджають пересуванню інших дітей);

наявність означення місцезнаходження (піктограми).

Інформація про умови доступності приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення розміщується у місці, доступному для візуального сприйняття дорослим, що супроводжує дитину.

Для закладів дошкільної освіти, введених в експлуатацію після набрання чинності цих Ліцензійних умов, доступність до будівель, групових приміщень закладів дошкільної освіти повинна відповідати державним будівельним нормам.

Керівник закладу.

 Фізична особа — підприємець повинна відповідати вимогам до керівника закладу дошкільної освіти, що визначені Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, або має право прийняти на роботу особу, яка відповідає таким вимогам та буде виконувати обов’язки, визначені законодавством для керівника закладу дошкільної освіти.

Відповідно Закону України «Про освіту», керівник здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Керівник призначається засновником у порядку, визначеному законами та установчими документами, з числа претендентів, які вільно володіють державною мовою і мають вищу освіту.

Керівником закладу дошкільної освіти може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту (для директорів державних, комунальних закладів дошкільної освіти — вищу педагогічну освіту), стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти), організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

 Кожен працівник закладу дошкільної освіти, фізичної особи — підприємця або структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права чи інша фізична особа, яка провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, відповідно до законодавства повинні пройти обов’язковий профілактичний медичний огляд, що відображається в його (її) особистій медичній книжці та/або медичній довідці встановленого зразка.”.

Мова навчання.

Мовою дошкільної освіти є державна мова.

Але, зверніть увагу, що особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної і загальної середньої освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідного корінного народу України поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

! Медичне обслуговування, організація харчування та прання (наявність харчоблоків і пралень) можуть забезпечуватися та здійснюватися шляхом залучення на договірних умовах інших юридичних осіб, що мають право надавати відповідні послуги.” Тобто, наявність у штаті медичного працівника вже не є обовязковою.

Матеріально-технічне забезпечення закладу дошкільної освіти, фізичної особи — підприємця або структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права, що провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, повинне відповідати вимогам законодавства у сферах дошкільної освіти, безпеки життєдіяльності дітей та охорони праці.

Нагадуємо, якщо Юридична компанія-Лєгал має великий досвід роботи у отриманні ліцензії на провадження діяльності у сфері дошкільної освіти. За консультацією та допомогою звертайтесь за телефонами: 097-754-79-74; 068-124-25-85

На період карантину у нас діють знижки на замовлення послуг, деталі уточнюйте за вказаними телефонами.