Юридическая Компания

З 1 липня розпочинаються перевірки з питань виявлення незадекларованих працівників. Що варто знати

Опубликовано 30 Июн 2021 в Главная | Нет комментариев

З 1 липня розпочинаються перевірки Держпраці у взаємодії з Державною податковою службою з питань виявлення незадекларованих працівників!

Відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірити оформлення трудових відносин.

«Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення.

При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства», — пояснили у Держпраці.

Крім того затверджено План перевірок на 2021 рік, згідно якого інспектори проведуть перевірку 21 150 підприємств.

Якщо суб’єкт господарювання внесений в план здійснення заходів державного нагляду різних контролюючих органів, це є підставою для проведення комплексного планового заходу державного нагляду.

Підприємство має право відмовитися від проведення комплексної перевірки. Однак це можна зробити тільки до затвердження плану, звернувшись з відповідною письмовою заявою в ГРС. Якщо підприємство виключають з комплексного плану перевірок на наступний рік, це не означає, що планової перевірки взагалі не буде. Інспектори прийдуть з перевірками в різний час — то, яке було передбачено в річних планах контролюючих органів до того, як система автоматично підібрала час комплексної перевірки.

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, визначені в Постанові КМУ від 20 травня 2020 р. № 383, де можна знайти вичерпний перелік недоліків, через які виписується штраф.

Перевірки Держпраці триватимуть до кінця цього року включно.

Так, з 1 січня для підприємців почали діяти нові штрафи відповідно до ст. 265 КЗпП.

Таким чином, за допуск до роботи людини без оформлення трудового договору і виплату зарплати «в конверті» без сплати податків — за перше порушення:

— до ФОП 1 групи будуть застосовувати письмове попередження;

— до ФОП на ОС і 4-й групі ЄП — 10 прожиткових мінімумів, 60 тис. грн.

За повторне порушення протягом двох років штраф буде вже 30 мінімумів, а це 180 тис. грн.

Порушення термінів виплати зарплати — 18 тис. грн.

Недотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці — 12 тис. грн.

Якщо ж інспекторам будуть заважати проводити їх роботу, за це теж накладається штраф:

— якщо вони прийшли перевірити, як дотримується законодавство про працю, то за недопуск буде штраф — 18 тис. грн

— а ось якщо інспектори прийшли шукати неоформлених працівників і перевіряти, чи не платите ви зарплату «в конвертах», а їх не пустили штраф — 96 тис. грн.

Так само з’явилася досконала нова можливість — сплатити штраф зі знижкою. Такого не було раніше, але тепер, якщо вас оштрафували і ви оплатили 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дати вручення постанови про його накладення, постанова буде вважатися виконаним. Якщо не сплатите в 10-денний термін, доведеться сплатити всю суму штрафу.

Також нагадуємо, що за результатами інспекційного відвідування складається акт інспекційного відвідування, а в разі виявлення порушень вимог законодавства про працю — припис щодо їх усунення.

Припис — це обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога інспектора праці про усунення об’єктом відвідування порушень вимог законодавства про працю, виявлених під час інспекційного відвідування.

До суб’єкта господарювання, який не виконав приписи, розпорядження або інші розпорядчі документи, застосовують штрафні санкції. Перевірка того, чи виконує підприємство приписи, — одна з підстав, щоб провести позапланову перевірку.

Якщо суб’єкт господарювання виконав розпорядчий документ у повному обсязі та в установлений строк, фінансові й адміністративні санкції, заходи реагування до нього, його посадових осіб не застосовують.
Припис інспектора праці може бути оскаржений у десятиденний строк з дати його отримання до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці. Подання в установлений строк скарги тимчасово припиняє виконання припису або вимоги інспектора праці. Скарга на припис інспектора Держпраці розглядається у 30-денний строк після дня її надходження, якщо інше не встановлено законом. На час розгляд скарги рішенням керівника або заступника органу контролю проведення інспекційного відвідування зупиняється. За результатами розгляду скарг приписи або вимоги інспектора праці можуть бути скасовані повністю або в окремій частині. Також припис можливо оскаржити до адміністративного суду.

У звязку із чим нагадуємо, що Юридична компанія-Лєгал надає послугу щодо перевірки ведення кадрового обліку на підприємстві та приведення документації в належний стан. Ми підготуємо для Вас всі необхідні накази, журнали реєстрації, особові картки, тощо.

Вартість робіт обговорюється індивідуально, в залежності від кількості найманих працівників.

Також у разі необхідності, Ви можете скористатись послугою оскарження припису.

За консультацією звертайтесь до офісу компанії: м.Одеса, Адміральський проспект, 25, оф. 9 або за контактними телефонами: 068-124-25-85; 097-754-79-48