Юридическая Компания

З 1 серпня можна буде зняти готівку в касах магазинів: подробиці нововведення

Опубликовано 18 мая 2020 в Новости | Нет комментариев

В Україні з 1 серпня готівку можна буде зняти не лише із банкоматів. Так, власники платіжних карт зможуть зняти кошти в касах магазинів. Відповідне рішення ухвалив Нацбанк, передає прес-служба регулятора.

Така послуга сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом.

Національний банк передбачив також застосування суб’єктами господарювання поряд з паперовими електронних розрахункових документів та електронних фіскальних звітних чеків.

Регулятор прийняв таке рішення відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».

Крім того, Національний банк розширив можливості суб’єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки у національній валюті через фінансові установи, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення таких операцій. Відповідна норма запрацює з 01 липня 2020 року. Про це йдеться у постанові Правління Національного банку України від 07 травня 2020 року № 59 «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Постанова набирає чинності з 25 травня 2020 року, через 10 днів після її офіційного опублікування.