Юридическая Компания

Захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості: законопроєкт

Опубликовано 22 Окт 2020 в Без рубрики, Новости | Нет комментариев

У Верховній Раді група народних депутатів зареєструвала законопроект № 4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Про це повідомляє НБУ.

Законопроект має чітко встановити правила роботи колекторів та їх регулювання.

Перша зі змін — створення публічного Реєстру колекторських компаній, який вестиме Нацбанк. Законопроєкт має зобов’язати усі компанії, що займаються врегулюванням проблемної заборгованості, привести свою діяльність до його вимог та зареєструватися в загальному Реєстрі. 

Друга зміна — нагляд за колекторами та їх поведінкою стосовно споживачів, який також здійснюватиметься НБУ. Регулятор контролюватиме дотримання колекторами законодавства, встановлюватиме додаткові вимоги до взаємодії зі споживачами, захищатиме права споживачів та отримає змогу накладати штрафні санкції чи виключати порушника з Реєстру колекторських компаній у випадках порушень.

Третя зміна — банки та фінансові компанії ще на етапі підписання договору про споживчий кредит повинні будуть попереджати клієнта про можливість залучення колектора у випадку прострочення платежу за кредитом. Кредитодавець також зобов’язуватиметься публікувати інформацію про колекторську компанію на своєму вебсайті та в місцях надання послуг. Тобто, ще до підписання кредитного договору споживач повинен отримати вичерпну інформацію про компанію, з якою доведеться врегульовувати прострочену заборгованість. 

Четверта зміна — колектори повинні будуть дотримуватися вимог до етичної поведінки під час взаємодії зі споживачем. Законопроєкт установлює виключний перелік способів дозволеної взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг та встановлює обмеження максимальної частоти такої взаємодії. За порушення цих вимог передбачено відповідальність: від штрафів до виключення з Реєстру.