Юридическая Компания

Запропоновано створити Єдину державну електронну систему у сфері будівництва в складі містобудівного кадастру.

Опубликовано 10 Сен 2019 в Новости | Нет комментариев

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, покликаний поліпшити якість надання адміністративних та інших послуг у сфері будівництва.
У законопроекті запропоновано створити Єдину державну електронну систему у сфері будівництва в складі містобудівного кадастру.
Про це повідомляє Ліга.Закон.
  З вересня починається тестування «електронного кабінету забудовника» Відповідно до законопроекту, електронна система буде складатися з: Реєстру будівельної діяльності; електронного кабінету користувача електронної системи; порталу електронної системи.
Визначено, що реєстрація будівельних норм і змін до них буде здійснюватися через внесення в цю систему. Невід’ємною архівної складовою частиною електронної системи буде єдиний реєстр документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, які засвідчують приймання в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомості про повернення на доопрацювання, відмови у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Планується, що подавати документи в електронній формі для отримання адмінпослуг у сфері будівництва, а також отримувати такі послуги в електронній формі можна буде 24 години в добу 7 днів в тиждень; Пропонується скоротити перелік документів, які подаються для одержання адміністративних послуг у сфері будівництва. А також запровадити електронну взаємодію між державними електронними інформаційними ресурсами, суб’єктами надання адміністративних послуг у сфері будівництва для отримання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна».
Відповідно до законопроекту отримувати результати надання адміністративних послуг можна буде в електронній формі, а паперовий примірник тільки за бажанням. Буде забезпечено відкритий доступ до інформації, що міститься в електронній системі (крім персональних даних), через портал електронної системи.