Юридическая Компания

Зареєстровано законопроєкт, пов’язаний з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду

Опубликовано 25 Фев 2021 в Новости | Нет комментариев

19 лютого 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано проєкт Закону № 5120 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду».

Метою проєкту є внесення змін до законодавства для виконання в Україні Конвенції про угоди про вибір суду.

Проєкт Закону складається з назви та постановляючої частини, яка у свою чергу містить два розділи.

Розділ І складається з трьох пунктів, якими вносяться зміни до Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України та Закону України «Про міжнародне приватне право».

Змінами до Цивільного процесуального кодексу України та Господарського процесуального кодексу України пропонується доповнити статтю 497 ЦПК та статтю 366 ГПК положеннями щодо можливості визначення підсудності справи з іноземним елементом угодою сторін.

Змінами до Закону України «Про міжнародне приватне право» пропонується передбачити порядок реалізації права учасників правовідносин з іноземним елементом щодо укладення угод про вибір суду.

«Так, учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність судам певної держави або одному чи декільком конкретним судам певної держави справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними у зв’язку з такими правовими відносинами.

Угода про вибір суду укладається у письмовій формі незалежно від місця її укладення. Угода про вибір суду, якою обрано суд України, укладається у письмовій формі відповідно до закону України.

Угода про вибір суду не може передбачати зміну виключної підсудності справи з іноземним елементом судам України.

Недійсність правочину, складовою частиною якого є угода про вибір суду, не тягне за собою недійсності угоди про вибір суду», – йдеться у тексті законопроєкту.

Джерело: ukrainepravo.com