Юридическая Компания

Застосування РРО платниками єдиного податку відстрочено до 01.01.2022, механізм компенсації покупцям, прийнято Закон

Опубликовано 1 Дек 2020 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада прийняла проєкт Закону № 4439-д про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій, зареєстрований сьогодні народними депутатами. 

Законом передбачено:

1. Визначати граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати:

 • 1 групи — 167 розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
 • 2 групи — 834 розміри мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
 • 3 групи — 1167  розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Нагадуємо, проєктом Держбюджету на 2021 рік передбачено підвищення мінзарплати до 6 тис.грн. У такому разі, граничні обсяги доходів у 2021 році становитимуть:

 • 1 групи — 1002000 грн; 
 • 2 групи — 5004000 грн;
 • 3 групи — 7002000 грн.

2. Виключити норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій (відомий як механізм кешбек). 

3. Відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінзарплати (у 2021 році — 1 млн 320 тис.грн), крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Ризиковими видами діяльності визначено:

 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тобто, із переліку ризикових виключено реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів, кафе, туристичних агентств, діяльність готелів.

4. Скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).

5. Подовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (програмних реєстраторів розрахункових операцій) під час проведення розрахункових операцій, а саме:

 • 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
 • 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками. Текст прийнятого документу поки що не оприлюднено. Після його публікації поговоримо більше детально про прийняті зміни. 

За повідомленням: 911