Юридическая Компания

Застосування РРО при прийманні оплати за товар через мережу «Інтернет» за допомогою систем LiqPay і WayForPay: КАС ВС

Опубликовано 1 Июл 2021 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

ℹ️ У разі доставки поштою або кур’єрською службою товару, придбаного на умовах передоплати із застосуванням платіжних сервісів LiqPay і WayForPay, суб’єкт господарювання ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ використовувати РРО та вкладати в поштове відправлення розрахунковий документ установленої законодавством форми та змісту на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарі.
1️⃣ Момент виконання продавцем обов’язку передати покупцеві товар у разі укладання електронного договору з умовами доставки товару покупцеві через перевізника або організацію зв’язку збігається з моментом здачі товару такому перевізникові чи організації зв’язку. Визначення місця проведення розрахунків у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначається і як місце, де безпосередньо здійснюється розрахунок, так і як місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів із застосуванням платіжних карток. У такому разі місцем проведення розрахунків виступає або місце отримання продавцем коштів за товар, або місце передачі продавцем товару перевізникові чи організації зв’язку.
2️⃣ У передбачених законодавством випадках продавець зобов’язаний вкласти в поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізит.
⚖️ Постанова Верховного Суду від 16.04.2021р. (справа № 520/7835/19).