Юридическая Компания

Збираються скасувати штамп у паспорті та довідку про прописку

Опубликовано 11 мая 2021 в Новости | Нет комментариев

Рєстрація місця проживання — найпопулярніша держпослуга в Україні. Щомісяця нею користуються сотні тисяч українців.
Проте сьогодні ця процедура є бюрократичною і занадто складною.
Зараз потрібно йти в декілька установ та очікувати в чергах, щоб отримати штамп у паспорті або папірець до ID-картки.
Цього тижня у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який переведе зміну місця реєстрації в онлайн.
Послуга буде доступною як власникам паспортів-книжечок, так і ID-карток.
Про це заявив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю «Громадському радіо»: «Цим законом ми скасовуємо штамп у паспорті та витяг з ID-картки про прописку. Більше не буде потреби ходити в ЦНАПи чи військкомати. Достатньо лише авторизуватися в застосунку Дія чи на порталі та зробити декілька кліків. Також ми відв’яжемо прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона справді не є потрібною. Наприклад, оформлення пенсій або отримання високоспеціалізованої медичної допомоги».
За словами Михайла Федорова, кожен третій українець прописаний не за фактичним місцем проживання, а приблизно 1 млн людей не мають прописки взагалі. Новий законопроект зробить цю зміну місця реєстрації декларативною. «На порталі Дія потрібно буде лише вказати адресу, за якою фактично проживаєте. Ті, в кого вже є нерухомість, отримають прописку за добу. Для декларування місця проживання в іншому місці (наприклад, у квартирі орендодавця) потрібна буде його згода, яку він теж може дати онлайн», — каже Віце-прем’єр-міністр. Михайло Федоров зазначив, що після ухвалення законопроекту головним завданням чиновників буде не вимагання купи довідок, а перевірка місця проживання в онлайн-системі: «Ми перекладаємо зберігання цих даних з українців на онлайн-систему.
Це абсурд, коли держава вимагає в тебе документ, яким сама ж і володіє. Українці більше не витрачатимуть тижні свого часу, щоб просто повідомити державі, де вони живуть».
https://www.kmu.gov.ua

Джерело: https://uteka.ua/