Юридическая Компания

Генеральна прокуратура змінила порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань

Опубликовано 26 Мар 2019 в Новости | Нет комментариев

Генеральна прокуратура змінила порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відповідний наказ від 31 січня 2019 року № 16 набув чинності 26 березня.

Зокрема, відповідно до законодавства, органи Державної кримінально-виконавчої служби позбавлені функцій реєстратора та не є користувачами ЄРДР.

Також визначено, що до ЄРДР вносяться дані як про дату затримання особи так і про її звільнення.

Уточнено строки внесення відомостей до ЄРДР, а саме про:

— дату складання (скасування) повідомлення про підозру, дату і час вручення повідомлення про підозру, зміну раніше повідомленої підозри — невідкладно;

— продовження строків досудового розслідування прокурором (статті 219, 295, пункт 1 частини третьої статті 294 КПК України) — протягом 24 годин з моменту задоволення прокурором клопотання з цих питань;

— продовження строків досудового розслідування слідчим суддею (статті 219, 295 1, пункти 2, 3 частини третьої статті 294 КПК України) — протягом 24 годин з моменту постановлення ухвали про задоволення слідчим суддею клопотання з цих питань.

Крім того, в новій редакції викладено витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. До витягу включається номер та дату реєстрації кримінального провадження (виділення матеріалів досудового розслідування).

Надання витягу з Реєстру на всіх стадіях кримінального провадження, а також копії інформації, яка міститься у Реєстрі, у конкретному кримінальному провадженні до закінчення досудового розслідування здійснюється реєстраторами, уповноваженими на здійснення досудового розслідування та нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у ньому.

Реєстраторами ЄРДР є:

— прокурори, у тому числі керівники прокуратур;

— керівники органів досудового розслідування;

— слідчі органів прокуратури, поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства та органів Державного бюро розслідувань; детективи підрозділів детективів та внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України (далі — Національне бюро), уповноважені здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень.