Юридическая Компания

Правомірність накладення арешту на майно при заборгованості по аліментам понад три місяці

Опубликовано 11 Сен 2019 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Постанова 02 вересня 2019 року справа № 266/266/17 провадження № 61-17230 св 18 Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
Арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника (стаття 56 Закону України «Про виконавче провадження»).
Частиною другою статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що за наявності заборгованості із сплати аліментів понад три місяці стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість понад три місяці.
Встановивши, що боржник мав заборгованість із сплати аліментів понад три місяці, не надав відомостей про його доходи, суди попередніх інстанцій дійшли обгрунтованого висновку про те, що державний виконавець постановою від 13 грудня 2017 року у визначений законом спосіб та в межах наданих йому повноважень обгрунтовано наклав арешт на майно боржника з метою забезпечення виконання судового рішення.