Юридическая Компания

Рада Євросоюзу схвалила нові правила захисту авторів

Опубликовано 15 Апр 2019 в Новости | Нет комментариев

Рада Європейського союзу затвердила нову директиву про захист авторського права в Інтернеті, яку Європарламент схвалив в березні. Про це пише «Європейська правда».

«Нові правила забезпечують адекватний захист авторів і виконавців, одночасно відкриваючи нові можливості для доступу та спільного використання захищеного авторським правом контенту в Інтернеті по всьому Європейському союзу», – йдеться в повідомленні.

Нові правила зобов’язують такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їх роботи онлайн.

Директива зобов’язує інтернет-платформи стежити за тим, не публікують їх користувачі контент, на який поширюється авторське право.

Директива вводить обов’язкові винятки для використання матеріалів з метою аналізу тексту і даних, онлайн-навчання і збереження і поширення культурної спадщини в Інтернеті.

Експерти вважають, що через нові правил інтернет-платформи, наприклад YouTube і Instagram змушені будуть створювати фільтри, що перешкоджають завантаженні на їх сайти матеріалів, що порушують авторське право.

Багато музикантів і митців стверджують, що нові правила забезпечать їм чесну винагороду, водночас інші кажуть, що вони знищать генерований користувачами контент.

Перш ніж директива стане частиною національного законодавства, її мають ратифікувати парламенти держав-членів ЄС.