Юридическая Компания

Звільнення підприємців від сплати ЄСВ за травень. Закон опубліковано

Опубликовано 29 мая 2020 в Новости | Нет комментариев

В газеті «Голос України» від 28.05.2020 р. № 87 опубліковано Закон № 591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Серед іншого, Законом звільнено від сплати ЄСВ за себе ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року. 

Як і раніше, такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.

Нагадуємо, звільнення підприємців від сплати ЄСВ за березень та квітень передбачено Законом № 533-IX. При цьому, періоди звільнення включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.